100 lat naszej niepodległości: Zaduszki Witosowe

Zgodnie z tradycją w listopadzie ludowcy z całego kraju spotykają się przy grobie trzykrotnego premiera,  wielkiego demokraty i męża stanu Wincentego Witosa. Przybywają tu od kilkudziesięciu lat, składając w ten sposób hołd i oddając szacunek premierowi naszej wolności.

Obecność działaczy i sympatyków PSL przy grobie Wincentego Witosa świadczy o ciągłości tożsamości i tradycji. Świadczy o tym, że w tych sztandarach, które co roku pochylają się przed Wincentym Witosem, kontynuuje się jego piękne dziedzictwo, które jest też jest też kierunkiem na przyszłość.

Dziś bardzo potrzeba Polsce powiewu tradycyjnych, mocnych ideałów, jakie głosił Wincenty Witos. Jego słowa są ponadczasowe i aktualne również dziś.

„Zaprzestańcie wszelkich kłótni pomiędzy sobą, stańcie się jedną wielką solidarną rodziną” – zdaniem lidera PSL Władysława Kosiniaka-Kamysza te słowa z testamentu Wincentego Witosa wszyscy politycy dziś szczególnie powinni wziąć sobie do serca.

– Dzisiaj jest czas, żeby mówić o idei zjednoczenia Polski i Polaków, o przywróceniu Polsce braterstwa. To nasza, wielka dziejowa misja – przypomniał lider PSL Władysław Kosiniak-Kamysz.

Nie pozwolimy zniszczyć niepodległego państwa polskiego w bratobójczej wojnie totalnej władzy i totalnej opozycji. Polacy chcą normalności. Potrzebują siły, która jest siłą rozsądną, sprawiedliwą, godną, dumną, dążącą do Polski wolnej w rozumieniu wolności indywidualnej, ale wolności, która jest też odpowiedzialnością za czasy dzisiejsze i za przyszłe pokolenia.

Zgodnie z tradycją spotkajmy się 11 listopada przy grobie Wincentego Witosa w Wierzchosławicach. Wspólnie uczcijmy pamięć Jego, wszystkich Bohaterów Ruchu Ludowego i niepodległej Polski.

Zaduszki Witosowe zaczniemy o godz. 9:00 od posadzenia „Dębu niepodległości” przy domu rodzinnym Wincentego Witosa. Następnie weźmiemy udział we mszy świętej w Kościele Parafialnym. O godz. 11:00 złożymy kwiaty na grobie Wincentego Witosa i Stanisława Mierzwy. O godz. 12:00 rozpoczną się uroczystości zaduszkowe i otwarcie wystawy „Ojcowie Niepodległości” w Gminnym Centrum Kultury.

Serdecznie zapraszamy!

Scroll to Top