Powstaje „jedna lista wspólnych spraw”

Jedna lista? Tak! Jedna lista spraw do załatwienia. Dzień po wyborach nie będzie czasu na namysł co dalej, ale czas na działanie. Powołamy zespół ekspertów, który wypracuje katalog spraw, jedną wspólną listę spraw do załatwienia – ogłosili dzisiaj podczas wspólnego wystąpienia prezes PSL, Władysław Kosiniak-Kamysz oraz przewodniczący Polska 2050, Szymon Hołownia. 

Prezes PSL, Władysław Kosiniak-Kamysz oraz przewodniczący Polska 2050, Szymon Hołownia zapowiedzieli powstanie listy „wspólnych spraw do załatwienia”.

– Powołamy wspólny zespół ekspertów, który wypracuje jedną listę spraw, porozumienie programowe na pierwsze 100 dni nowego rządu i przyszłą kadencję. To otwarte zaproszenie dla wszystkich partii demokratycznych – powiedział prezes PSL, Władysław Kosiniak-Kamysz.

PSL i Polska 2050 chcą tworzyć jasną ideowo i programowo propozycję dla wyborców.

Jedna lista wyborcza całej opozycji w oczywisty sposób gryzie się z poglądami osób o konserwatywnych i lewicowych poglądach. Stąd idea powstania dwóch bloków dla opozycji: blok lewicowy i blok centrowy, chadecki, blok umiarkowany, który będziemy współtworzyć i już współtworzymy.

– Chcemy przekonywać wyborców PiS, a nie ich pokonywać. Przekonujemy ich, że lepsza Polska jest możliwa. Do tego potrzebny jest program. Zrobiliśmy największy krok po stronie demokratycznej w kierunku wypracowania podstawy programowej – podkreślił Władysław Kosiniak-Kamysz.

– Zdecydowaliśmy się na krok, który jest pierwszym krokiem w naszej, mam nadzieję, długiej i owocnej współpracy – wskazał lider Polski 2050, Szymon Hołownia.

Podstawą każdej współpracy musi być program i konkretny plan na przyszłość.

– Jeśli patrzymy na nasze programy to już widzimy punkty wspólne, jak przywrócenie zasad demokracji, bezpieczeństwo Polski, silna pozycja w UE i NATO czy energetyka oraz sprawy samorządu. One nie wynikają z ustaleń, ale wartości, które wyznajemy – ocenił współpracę z Polska2050 lider PSL.

Jedna lista spraw do załatwienia jest kluczowa, bo dzień po wyborach trzeba przejść do działania.

– Skuteczne działanie w polityce wymaga kolejności działań. Najpierw porozumienie programowe, jedność ideowa, a następnie akceptacja wewnętrzna i współpraca. Robimy dziś duży krok do przodu. Wszystko co dobre jeszcze przed nami. Zachęcamy do współpracy przy „jednej liście spraw” partie demokratyczne – podkreślił prezes PSL, Władysław Kosiniak-Kamysz.

Scroll to Top